تبلیغات
matalebe jaleb - از... بپرهیزید تا زندگى شما شیرین شود
لطفا نظراتتون رو به یاهو آیدی من بفرستیدafsh842@yahoo.com
1 -از خواب صبحگاهى بپرهیزید و تلاش و كوشش خود را در جهت نظم و انضباط منزل و پوشش مرد بكار بندید تا زندگى شما شیرین تر شود.
 -2
از تلخ روئى بپرهیزید و با لبخند محبت آمیز زندگى را شروع كنید، یك لبخند و تبسم خیلى كم مایه است ولیكن سرمایه بزرگى بنام خوش خلقى شوهر و شادابى زندگى را با آن مى توانید خریدارى نمائید.
- 3
از چشم و هم چشمى و تقاضاى غیر مقدور از همسر بپرهیزید تا شوهر شما نزد شما و اهل خانه محبوب شده و خجالت زده و افسرده نگردد.
-4
از حسادت و رشك بپرهیزید تا به زندگى خود قانع و از همسر و فرزندان خود لذت ببرید. حسود جز رنج آفرینى براى خود كارى نمى كند.
 - 5
ساده زیستى و سالم زیستى را شعور و شعار واقعى خود قرار داده و از تجمل گرائى بپرهیزید تا زحمت زندگى را كمتر و زندگى را شیرین تر كرده باشید.
-6
از بدبینى به شوهر و دیگران بپرهیزید تا شوهر نزد شما عزیزترین و محبوب ترین افراد باشد و در مقابل ، او بتواند به شما اعتماد و اطمینان نماید.
-7
از نق زدن ، بهانه جوئى بپرهیزید تا تمكین ، آرامش و شادابى را به زندگى زناشوئى دعوت كرده و از طرف دیگر همسر شما در وظایف خویشموفق تر بوده و در نتیجه بیشتر خود را مدیون شما ببیند.
-8
از گفتگو پیرامون موضوعاتى كه به نحوى ارزشهاى همسر را تضعیف یا نادیده مى گیرد پرهیز نمائید تا محیط گفتگو و همنشینى شما آرام و بدون جدل باشد.
توجه و الطفات به ... تا زندگى شیرین تر شود.
 -1 از توجه و احترام به والدین همسر دریغ ننمائید. هر چه شما بیشتر به آنها محبت كنید آنها به فرزند خود و عروس خود بیشتر علاقمند و زندگى با آنها و كنار آنها دلپذیرتر مى گردد.
-2
توجه به مطالعه و اختصاص ساعاتى از روز به مطالعه به زندگى شما یك انضباط علمى و ارزشى مى دهد و شما و زندگى شما را از دیگر زندگى هاى متمایز مى كند.
-3
راههاى جلب رضایت همسر خود را كه به صورت اختصاصى است شناسائى نمائید. هنر یك زن در اینست كه به این راه ها توجه بیشترى نموده و آنها را از اول زندگى خوب شناسائى نماید تا بتواند همسر خود را دائما خشنود و راضى نگه دارد.
-4
توجه بیشتر به عبادات و رعایت حد و حدود آن ، تا به زندگى خود یك زیبائى معنوى بیشترى داده باشید.
-5
توجه به الفاظى كه در هنگام گفتگو با همسر و فرزندان بكار مى برید. تا مى توانید از الفاظ و كلمات ارزشمند و مثبت استفاده نمائید تا همسر شما به عقل و ارزش عقلى شما بیشتر توجه كند.
-6
توجه به جاذبه هاى ظاهرى خود در نزد شوهر، ترتیب ظاهر متناسب و مورد پسند همسر تا خاطر او را بیشتر به خود جلب كرده باشید.
-7
چنانچه در طبخ غذا زحمت مى كشید سعى كنید نظر او را بعد از میل غذا از او بخواهید و عیوب آنرا در دفعات بعدى رفع نمائید تا به حسن سلیقه شما اطمینان پیدا كرده و دست پخت شما را دوست داشته باشد.
-8
توجه به گفتارها و انجام سریع دستوراتى كه در مواقع خاص دارد تا احترام شما نزد او به حقیقت بپیوندد و او شما را قلبا دوست داشته باشد چرا كه محبت بوسیله اطاعت ، قلبى و عمیق مى گردد!!
 -9
شنونده خوبى براى حرفهاى همسر خود باشید تا او هم شنونده خوبى براى حرفهاى شما باشد.
-10
همیشه با شرایط او سخن بگوئید نه با شرایط خود تا او بیشتر حس ‍ كند كه دركش مى كنید.
در مجموع با امید آنكه توانسته باشیم گوشه اى از انتظارات را در مقابل همسران مهربان بیان كرده باشیم . تقاضامندیم در مطالعه این كتاب با همه جوانب آن دقت نمائید تا زندگى شما مملو از آرامش و محبت واقعى بوده باشد و ثمرات زیباى آن فرزندانى صالح و سالم و پشتیبانان ارزشهاى دینى و اسلامى در طول دوران تاریخ باشند.

 

 برگرفته از کتاب: چگونه بهترین همسر باشم

مؤ لف : محسن كاظمى
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 24 شهریور 1389 توسط afsh 842
درباره وبلاگ
نظر سنجی
نظر شما راجع به این وب لاگ

نویسندگان
آرشیو مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

موبایل

فال حافظ

دانلود

خرید اینترنتی