تبلیغات
matalebe jaleb - چرا دیدن عكس وفیلم های مبتذل حرام است؟
لطفا نظراتتون رو به یاهو آیدی من بفرستیدafsh842@yahoo.com

دیدن عكس ها و فیلم های مبتذل، به ویژه جوانان را، در یك حالت تحریك دائم قرار می دهد تحریكی كه سبب كوبیدن اعصاب آنان و ایجاد هیجان های بیمارگونه عصبی و گاه سرچشمه امراض روانی می گردد.

مهم تر از آن اینكه این نوع گناهان، پیوند انسان با خدا را سست و در صورت استمرار: این پیوند را قطع و ایمان او را زایل می گردانند و بدین وسیله انسانیت انسان كه سرمایه وجودی انسان است را از او سلب می كنند.

 لذا در آیات و روایات گناهان ظلم به نفس شمرده شده است.عكس های سكس غریزه جنسی انسان را به طور افراطی تحریك كرده او را از فعالیت های مثبت انسانی بازداشته به سمت ارتكاب فحشا و منكرات سوق می دهد، به همین دلیل خدای متعال از باب لطف و رحمتی كه دارد ما را از آن بر حذر داشته و به مسیر درست هدایت نموده است.

تحقیقات محققان نشان می دهد كه دیدن فیلم ها و عكس های مبتذل و مشاهده رفتارهای ضداخلاقی، اعمال غیراخلاقی را در پی دارد، به همین دلیل (رابرت مریوخ) مالك شبكه ماهواره ای تی،وی استار آمریكا در مصاحبه ای در هندوستان گفت:

من هرگز به بچه هایم اجازه تماشای این برنامه ها را نمی دهم.افزون بر موارد یاد شده، دیدن عكس های مبتذل، پی آمدهای تأسف باری را به دنبال دارد از جمله: محروم شدن از لذت انس با خدا - مردن دل ها - پاره شدن پرده های عصمت و رواج بی عفتی و بی حیایی -  سبك شدن عقل -  گسترش دامنه ی فحشا و افزایش فرزندان نامشروع در جامعه -سقوط شخصیت زن و مرد و تبدیل شدن به وسیله ای برای اشباع هوس های سركش  - شهوت پرستی و خوش گذرانی -  از هم گسیختگی زندگی زناشویی و ...هدف نهایی از آفرینش انسان، رسیدن به كمال و مقام قرب الهی است.  (و ان الی ربك المنتهی) برای رسیدن به این مقام باید مراحلی را طی کرد، خدای متعال با آگاهی از همه ابعاد مادی و معنوی انسان، او را در این راه به انجام اعمالی امر كرده و از كارهای دیگری باز داشته است.

از جمله آن ها رفتارهایی است كه زمینه را برای انحراف جامعه از مسیر صحیح و پاك فراهم می كند، زیرا این ویژگی و خصیصه انسان است كه اگر پا به کاری بگذارد ، حد نهایی برای خودش نمی شناسد،  (بل یرید الانسان لیفجر امامه )بلكه آدمی می خواهد كه در آینده نیز، به كارهای ناشایست پردازد.

انسان اگر پا به وادی كمال قدم گذاشت تا بی نهایت پر می كشد و اگر به وادی فساد و انحطاط قدم نهاد در آن جا هم تا بی نهایت جلو می رود به گونه ای كه نمی توان آن را در جایی متوقف كرد. به همین جهت است كه می بینیم در بخشی از آیه 31 سوره نور آمده است:

زنان هنگام راه رفتن پاهای خود را به زمین نزنند تا زینت پنهانیشان دانسته شود. از این آیه برداشت می شود كه اسلام به اندازه ای در مسایل مربوط به عفت عمومی سخت گیر و موشكاف است كه هر گونه عاملی را که دامن به آتش شهوت جوانان بزند، ممنوع می كند.


منابع:نجم، آیه 42 قیامت، آیه 5
به نقل از وبلاگ راه روشن
نوشته شده در تاریخ جمعه 12 شهریور 1389 توسط afsh 842
درباره وبلاگ
نظر سنجی
نظر شما راجع به این وب لاگ

نویسندگان
آرشیو مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

موبایل

فال حافظ

دانلود

خرید اینترنتی